Olet täällä

Yhteystiedot

Teatteri Imatra

Kallenkuja 3
55100 Imatra
toimistoaika klo 9 - 15

Pikku Hiisi -näyttämö
Esterinkatu 11
55100 Imatra

Kruununpuiston kesäteatteri
Torkkelinkatu
55100 Imatra

Lipunmyynti

Ticketmaster
p. 0600 10 800 (1,98 €/min+pvm) ja 0600 10 020 (6,79 €/puhelu+pvm), ma–la klo 8–21, su ja pyhäisin klo 10–18

Imatran pääkirjaston lipunmyynti
Kulttuuritalo Virta, Imatran pääkirjasto, Virastokatu 1
ma–pe klo 9–19, la klo 10–15, aattoina klo 9–16
kesä-elokuu: ma–to klo 9–19, pe klo 9–16, aattoina klo 9–16

Ovilipunmyynti
teatterilla tuntia ennen esityksen alkua ja kesäteatterilla kaksi tuntia ennen p. 020 617 6666.

Ryhmämyynti
p. 020 617 6647 arkisin klo 9-15 
teatteri@imatra.fi

Henkilökunta

Timo Rissanen, teatterinjohtaja
timo.rissanen@imatra.fi
p. 020 617 6645

Laura Äikää, teatterisihteeri, viestintä
laura.aikaa@imatra.fi
p. 020 617 6646

Irma Blankenstein, myyntisihteeri
ryhmävaraukset
irma.blankenstein@imatra.fi
p. 020 617 6647

Keijo Miettinen, äänisuunnittelija
tekniikan esimies
keijo.miettinen@imatra.fi
p. 020 617 6651

Jukka Parviainen, valosuunnittelija
jukka.parviainen@imatra.fi
p. 020 617 6653

Veikko Harju, lavastus
veikko.harju@imatra.fi 
p. 020 617 6649

Marko Suutarinen, lavastus
marko.suutarinen@imatra.fi
p. 020 617 6650

Marja Liukkonen, puvustaja
marja.liukkonen@imatra.fi
p. 020 617 6654
Teatteri ei vuokraa pukuja.

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@imatra.fi
Teatterin näyttelijät 

Myynti ja markkinointi,
Imatra Base Camp Oy

Katri Storhammar, teatterin ja tilojen markkinointi
katri.storhammar@imatrabasecamp.fi
p. 020 617 6677

Panu Kärri, teatterin ja tilojen myynti ja markkinointi
panu.karri@imatrabasecamp.fi
p. 040 195 7693

Imatra matkailijalle

Tietoa alueen palveluista ja tapahtumista:
Imatrainfo.fi 
Tekemistä ja kokemista:
vuodenparasloma.fi

Rekisteri- ja tietosuojaselosteet

Rekisteriseloste

Kutsuvierasrekisterin rekisteriseloste